E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor


Kutsume osalema „E-kursuse kvaliteedimärk 2017“ taotlusvoorus!

Taotlusi ootame 16. jaanuarini 2017. a.
 

Taotlusvoorus kutsume lisaks Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajatele, õppejõududele osalema ka üldhariduskoole. Samuti on oodatud täienduskoolituskursused ning kõik, kes eelnevate taotlusvoorude tulemusel kvaliteedimärki veel saanud pole.

Mis on e-kursuse kvaliteedimärk?

Kvaliteedimärgi väljaandmise protsess on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamiseks eesmärgiks on ühtlustada e-õppega seotud protsesse ja taset. Kvaliteedimärk on kinnitus selle kohta, et e-kursus on väga heal tasemel ning tunnustab e-kursuse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemise protsessi tervikliku kirjeldusega saab tutvuda siin »

Kes saavad e-kursuse kvaliteedimärki taotleda?

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemine on avatud kõikidele Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajatele ja õppejõududele ning üldhariduskoolide õpetajatele.
 

Kuidas saan oma e-kursusele kvaliteedimärki taotleda?

Kvaliteedimärgi taotlemiseks esita HITSA konkursiveebis oma kursuse eneseanalüüs, avaldus ning organisatsiooni retsensioon. Täpsemalt:
  1. Logi end HITSA konkursiveebis ID-kaardi või mobiil-ID abil sisse. Juhul, kui Sa ei ole veel konkursiveebi kasutaja, siis peaksid ennast ühekordse tegevusena kasutajaks registreerima;
  2. Vii konkursiveebis läbi eneseanalüüs ja esita see kvaliteedimärgi taotlemise konkursile;
  3. Täida taotluse vorm. Eneseanalüüsi vormi täitmise järel avaneb võimalus esitada taotlus e-kursuse kvaliteedimärgi konkursil osalemiseks;
  4. Organisatsiooni retsensiooni vorm tuleb täita eraldi ning selle saate taotluse täitmise käigus lisada manusena. Organisatsiooni retsensiooni peab täitma organisatsiooni poolt valitud isik (nt programmi- või õppekava juht, õppealajuhataja jne) ja allkirjastama taotleja otsene juht. Eelistatud on digiallkirjastatud retsensioon. Juhul kui selleks puudub võimalus, siis võib laadida üles ka sisseskäneeritud allkirjastatud dokumendi või allkirjastamata dokumendi. Viimasel kahel juhul tuleb saata allkirjastatud originaalretsensioon kindlasti Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusse posti teel aadressile: HITSA, Akadeemia tee 21/1, 12614 Tallinn. Märksõnaks "kvaliteedimärk".

Kuidas e-kursusi hinnatakse?

Kursust hindab e-õppe ekspertidest koosnev meeskond. Hindamise aluseks on vorm, mis põhineb kvaliteetse e-kursuse loomise juhendil.

Tulemus

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena antakse kvaliteedinõuetele vastavatele e-kursustele välja kvaliteedimärk. Kõikidele taotlusvoorus osalenud e-kursuste autoritele edastatakse hindamismeeskonnalt laekunud tagasiside kursuse parendamiseks.
E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemusena nimetatakse „Aasta e-kursuse“ nominendid. Aasta e-kursuse tiitliga tunnustatakse taotlusvoorus kõige enam silma paistnud e-Ülikooli konsortsiumisse kuuluva kõrgkooli e-kursuse autorit. Auhinnafond on 2000 eurot.
Levinumatele küsimustele leiab vastused korduma kippuvate küsimuste lehelt »
Eelnevate aastate taotlusvoorude tulemused leiab siit »


Ootame kõiki osalema!

In English: