IKT-hariduse uuringu esitlus on järelvaadatav

22. mai

16. mail esitlesid HITSA ja Praxis uuringut „IKT-haridusest: digioskuste õpetamine, hoiakud ja võimalused lasteaias ja üldhariduskoolis“. Uuringu esitlust saab järelvaadata HITSA kodulehel, samuti saab tutvuda uuringu lõpparuandega.

Täna selgusid parimad noored mänguloojad

20. mai

Täna toimunud HITSA õpilaskonkursi „Mängumaraton“ finaalis selgitati välja parimad noored mänguloojad. Enim auhinnalisi kohti noppis Peetri Lasteaed-Põhikool Harjumaalt, Tartu Kivilinna Kool ning Türi Põhikool.

Suurel mängude maratonil selguvad Eesti parimad noored mänguloojad

19. mai

Homme, 20. mail selguvad Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursi „Mängumaraton“ võitjad. Konkursile laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, võistlustööde seas on nii mobiilimänge, robotimänge, mälumänge kui ka lauamänge.

Uuring: Eesti koolid vajavad digihariduse süsteemsemat korraldust

16. mai

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) tellitud ja Praxise läbi viidud uuringust selgub, et Eesti üldhariduskoolides on digioskuste õpetamise korraldus ebaühtlane, juhuslik ja ebasüsteemne. Õpilaste digitaalse kirjaoskuse arendamisele aitaksid kaasa riigi selgemad hariduspoliitilised sihid, õpetajate oskuste parandamine ning õpetajate ja õpilaste koostöö.

ProgeTiigri „Mängumaratonil“ selguvad Eesti parimad noored mänguloojad

15. mai

Tänavusele Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursile „Mängumaraton“ laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, enim töid laekus Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. Parimad mänguloojad selgitatakse välja 20. mail toimuvas finaalis. 

SAISi kaudu saab koolidesse kandideerida vaid kehtiva mobiil-ID või ID-kaardiga

12. mai

Läheneva sisseastumise perioodiga seoses tuletab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kõikidele kõrgkoolidesse ja kutsekoolidesse kandideerijatele meelde, et sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kasutamiseks on vajalik kehtiv ID-kaart või mobiil-ID.

Koolide kohtvõrke kaasajastatakse 1,5 miljoni euro eest

04. mai

HITSA sõlmis üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programmi raames raamlepingud viie ettevõttega, kes teostavad 2018. aasta lõpuni 150 üldhariduskooli kohtvõrgu kaabelduse kaasajastamise. Kokku on ainuüksi kaabelduse kaasajastamise eelarve 1,5 miljonit eurot.

Töökuulutus: HITSA otsib infoturbejuhti

03. mai

HITSA kuulutab välja konkursi infoturbejuhi ametikoha täitmiseks. Kandideerimistähtaeg on 31. mai 2017.

Valminud on uuring IKT-haridusest Eesti lasteaedades ja üldhariduskoolides

03. mai

16. mail esitletakse Eesti Infotehnoloogia Kolledžis digioskuste õpetamise uuringut, mis kaardistab esmakordselt nii põhjalikult infotehnoloogia õpetamise Eesti üldhariduskoolides ja lasteaedades.

IKT-oskuste arendamist kõrgkoolides toetatakse poole miljoni euroga

24. apr

2017. aastal toetab HITSA IT Akadeemia programmist Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 525 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskuste arendamist ka teistel erialadel. Suurim huvi oli toetuse saamiseks projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel.

Tööpakkumine: HITSA otsib süsteemiadministraatorit

20. apr

HITSA kuulutab välja konkursi süsteemiadministraatori ametikoha täitmiseks. Kandideerimistähtaeg on 12. mai 2017.

Selgunud on ProgeTiigri seadmete taotlusvooru tulemused

20. apr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvooru laekus 400 taotlust lasteaedadest ja üldhariduskoolidest üle Eesti. Toetust saab 58 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 250 000 eurot.

Tõrked HITSA veebilehtedel 20. aprillil

17. apr

Neljapäeval, 20. aprillil kl 13-19 võib seoses serverite kolimisega esineda tõrkeid HITSA hallatavatel veebilehtedel, sh koolitus- ja õppematerjalide lehtedel. Palume vabandust võimalike ebamugavuste pärast!

Valminud on soovitused IT-teenuste korraldamiseks haridusasutustes

12. apr

Üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programmi raames on valminud kogumik soovitustega IT-teenuste korraldamiseks haridusasutustes.

Katkestus EENeti teenuste toimimises 11. aprillil

06. apr

Teisipäeval, 11.04.2017 kell 17:00 kuni 20:00 toimub kõikide EENeti teenuste, sh majutatud infosüsteemide katkestus.

Avatud on registreerumine kutsehariduse seminarile "Digimeister 2017: kätelkõnd"

05. apr

HITSA kutsub kutseõppeasutuste juhte, õpetajaid ning haridustehnolooge kutsehariduse praktilisele seminarile "Digimeister 2017: kätelkõnd", mis toimub 24. augustil Rakvere Ametikoolis ning on kõikidele osalejatele tasuta.

Konkurss HITSA juhatuse esimehe ametikoha täitmiseks

03. apr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse nõukogu kuulutab välja konkursi HITSA juhatuse esimehe ametikoha täitmiseks. Tähtaeg on 21. aprill.

HITSA juhatuse esimees lahkub ametist

31. märts

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse nõukogu otsustas kutsuda tagasi juhatuse liikme Erki Urva, kes on ametis olnud alates 2011. aasta novembrist.

„Mängumaraton“ paneb proovile noorte IT-oskused

28. märts

Kuni 20aastased lapsed ja noored on oodatud HITSA tänavusele õpilaskonkursile „Mängumaraton“, mis paneb proovile noorte teadmised turvalisest internetikasutusest ja programmeerimisest. Võistlusele on oodatud õpilaste endi loodud mängud, olgu selleks siis arvutimäng, mobiiliäpp või hoopis laua- või kaardimäng. Võistlustööde tähtaeg on 23. aprill.

Selgunud on e-kursuse kvaliteedimärgi saajad ning aasta e-kursus

16. märts

"E-kursuse kvaliteedimärk 2017" taotlusvoor on lõppenud, kvaliteedimärgi vääriliseks hinnati kokku 38 e-kursust. „Aasta e-kursus 2017“ tiitli pälvis Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus „Elektrotehnika ja elektriseadmed“.

OTSEÜLEKANNE: Täna toimub Võrgustik Võrgutab seminar "Muutunud õpikäsitus"

16. märts

Täna, 16. märtsil toimub IT Kolledžis Võrgustik Võrgutab seminar "Muutunud õpikäsitus" õpetajatele, haridustehnoloogidele ja koolijuhtidele. Seminarilt tehakse ka otseülekanne!

Täienduskoolituste infosüsteemi testkeskkond saatis eksikombel välja teavitusi

15. märts

Täienduskoolituste infosüsteemi testkeskkond saatis eile ajavahemikus kell 16-17 eksikombel välja teavitusi. Vabandame!

HITSA EENeti serverid on edaspidi majutatud Rahvusarhiivi peahoones

14. märts

Tartus Nooruse tänaval 2016. aastal valminud hoones on kõrgetele turva- ja tehnilistele nõuetele vastav serveriruum koos gaaskustutuse, efektiivse jahutuse ja kontrollitud juurdepääsuga.

HITSA-t külastasid Baltimaade koolijuhid

03. märts

Briti Nõukogu korraldatud rahvusvahelise hariduskonverentsi „Leading Change in a Changing World“ raames külastasid täna, 3. märtsil HITSA Nutiklassi ligi 20 Läti ja Leedu koolijuhti.

HITSA kuulutab välja hanke digitaalsete tunnikavade väljatöötamiseks

28. veebr

HITSA kuulutab välja hanke digitaalsete tunnikavade väljatöötamiseks koolieelsetele lasteasutustele ja põhikoolidele. Ideekavandite tähtaeg on 20. märts 2017.

HITSA otsib ProgeTiigri maakondlikke nõustajaid

14. veebr

Nõustajate ülesanne on aidata koolidel ja lasteaedadel, kus programmeerimist ja robootikat ei õpetata, selle õpetamine sisse seada või toetada muul viisil IT õppimise võimaluse kättesaadavust lastele ja noortele.

Võrgustik Võrgutab seminar "Muutunud õpikäsitus" toimub 16. märtsil

13. veebr

HITSA kutsub aasta esimesele Võrgustik Võrgutab seminarile „Muutunud õpikäsitus“, mis toimub 16. märtsil Eesti Infotehnoloogia Kolledžis. Seminaril osalemine on tasuta!

ProgeTiigri võistlus „Mängumaraton“ õpetab noori programmeerima

09. veebr

HITSA kuulutab välja ProgeTiigri võistluse „Mängumaraton“ noorte IKT oskuste arendamiseks. Võistlusele on oodatud õpilaste loodud arvutimängud, mobiilirakendused ning laua- ja kaardimängud, mis õpetavad programmeerimist ning aitavad tõsta teadlikkust turvalisest internetikäitumisest. Tööde esitamise tähtaeg on 23. aprill 2017.

Avatud on ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoor haridusasutustele

31. jaan

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus avab taotlusvooru, kus on võimalik kõigil alus- ja üldharidusasutustel taotleda toetust mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide ning 3D printer KIT-ide soetamiseks.

Veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades"

27. jaan

Teisipäeval, 7. veebruaril kell 15:00 – 16:30 toimub veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades".

Kutsume koole ja lasteaedasid tähistama turvalise interneti päeva

21. jaan

2017. aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 7. veebruaril. Kutsume teie kooli/lasteaeda seda päeva tähistama ning veebruarikuu teisel ja/või kolmandal nädalal interneti ja nutiseadmete kasutamise kui ka ohutuse temaatikat käsitlema.

Veebiseminar „Suhtlemine veebipõhistes projektides“

18. jaan

Esmaspäeval, 23. jaanuaril kell 18.00-19.00 toimub veebiseminar „Suhtlemine veebipõhistes projektides“, mille viib läbi Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi haridustehnoloog Meeri Sild.

IT Akadeemia arendusprojektide taotlusvooru laekus 32 projektitaotlust kaheksast kõrgkoolist

18. jaan

Teist aastat järjest kuulutas HITSA IT Akadeemia programmi raames välja strateegiliste arendusprojektide taotlusvooru Eesti kõrgkoolidele, kuhu tähtajaks 9. jaanuariks laekus 32 projektitaotlust kaheksast kõrgkoolist.

Veebiseminar „eTwinning Live – Adobe Connecti kasutamine“

16. jaan

Reedel, 20. jaanuaril 2017 kell 16.00-17.00 toimub veebiseminar „eTwinning Live – Adobe Connecti kasutamine“, mille viib läbi HITSA ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere.

Taotlusvooru "E-kursuse kvaliteedimärk 2017" tähtaeg on 16. jaanuar!

10. jaan

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajaid ja õppejõude ning üldhariduskoolide õpetajaid kandideerima e-kursuse kvaliteedimärgile! Taotlusvoor on avatud 16. jaanuarini 2017.

Kõrgkoolide arendusprojektide taotlusi saab esitada 9. jaanuarini!

02. jaan

Taotlusvooru eesmärk on anda rahalist tuge headele ideedele nii uuenduste sissetoomiseks IKT kõrgharidusse kui ka teistes valdkondades erialaspetsiifilise IKT õppe tugevdamiseks.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse jõulutervitus

22. dets

Soovime Teile rahulikke jõule ja head uut aastat! Vaata meie jõulutervitust siit »

Kõrgkoolide uuenduslikud ideed leiavad toetust

15. dets

Kõrgkoolid saavad 9. jaanuarini 2017 esitada taotlusi toetuse saamiseks IKT-arendusprojektidele. Taotlusvooru viib läbi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ning toetusi rahastatakse IT-akadeemia programmi raames haridus- ja teadusministeeriumi eraldatud riigieelarvest. Investeeringud info-ja kommunikatsioonitehnoloogiasse ning selle erialade õpetamisse on tavaliselt mahukad ning väga kallid, sestap on võimalus toetusmeetme kaudu oma headele ja uuenduslikele ideedele rahastust taotleda teretulnud.

Selgusid EENeti arvutijoonistuste võistluse võitjad

05. dets

15. korda toimunud EENeti arvutijoonistuste võistlusele esitati sel aastal 5396 pilti 199 koolist üle Eesti. Võidutööd laekusid Narva Pähklimäe Gümnaasiumist, Tallinna Kristiine Gümnaasiumist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist ning Tartu Kunstikoolist.

ProgeTiigri programm valiti parimate digioskusi arendavate projektide hulka

01. dets

Euroopa Komisjon andis esmakordselt välja auhinnad digitaalseid oskusi arendavatele projektidele, nelja Euroopa parima haridusprojekti hulka valiti ka Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ProgeTiigri programm.

HITSA kutsub Robotexile!

28. nov

2.-4. detsembril toimub Tallinnas TTÜ spordihoones Euroopa suurim robootikasündmus Robotex, kuhu oodatakse sel aastal enam kui 15 000 külastajat.

HITSA ja ITL kuulutasid välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja

18. nov

Eile, 17. novembril kuulutasid Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja. Tänavune stipendiaat on Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonna doktorant Artjom Rjabov.

TTÜ ja IT Kolledž sõlmisid ühinemisleppe

16. nov

Täna allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) juhatuse esimees Erki Urva lepingu, mille kohaselt TTÜ ja IT Kolledž 2017. aasta 1. augustil ühinevad.

Osale HITSA veebilehe testimises ja võida auhind!

15. nov

Muudame HITSA veebilehel navigeerimist lihtsamaks. Kutsume Sind vastama küsimustikule, mille täitmine võtab aega 8-12 minutit.

Koolid saavad arvutite ostmiseks neli miljonit eurot

14. nov

HITSA avas koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga 4 miljoni suuruse toetusmeetme põhikoolidele süle- , laua- ja tahvelarvutite soetamiseks. Toetusega aitab riik arendada õpetajate ja õpilaste digipädevusi ning toetab digikultuuri integreerimist õppeprotsessi.

Kandideeri tehnoloogiahariduse koolitajaks

10. nov

Seoses koolitusmahu kasvuga soovime leida koolitajaid, kes on valmis läbi viima eri tasemega tehnoloogiahariduse koolitusi õpetajatele. Kandideerida saab 1. detsembrini 2016 a (k.a).

Avatud on „E-kursuse kvaliteedimärk 2017“ taotlusvoor!

08. nov

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajaid ja õppejõude ning üldhariduskoolide õpetajaid kandideerima e-kursuse kvaliteedimärgile! Taotlusvoor on avatud 16. jaanuarini 2017.

Detsembrikuu Võrgustik Võrgutab seminar suunab pilgu tulevikku

04. nov

1. detsembril toimub Võrgustik Võrgutab seminar „Tulevik algab meist“, mis keskendub nii õppijate kui õpetajate digipädevustele.

Kutsume õpetajaid ProgeTiigri digitaalse õppevara kogumikuga tutvuma

02. nov

Valminud on ProgeTiigri digitaalse õppevara kogumik, mille tutvustamiseks viime 1. novembrist – 15. detsembrini läbi lühikoolitusi üle Eesti. Koolitused on tasuta ning oodatud on kõik õpetajad.

Tunnustuse „Digitaalselt aktiivne kool“ pälvis 79 õppeasutust üle Eesti

28. okt

26. oktoobril 2016. a toimunud IKT sügiskonverentsil tunnustas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus digitaalselt aktiivseid koole. Tunnustuse pälvis ühtekokku 79 õppeasutust üle Eesti.

IKT sügiskonverentsil tunnustatakse digitaalselt aktiivseid koole

26. okt

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Tallinna Haridusamet, eKool ja Tallinna Reaalkool korraldavad täna, 26. oktoobril IKT sügiskonverentsi „Digitaalselt aktiivne kool“, kus osaleb 300 õpetajat ja koolijuhti üle Eesti. Esmakordselt tunnustatakse konverentsil ka koole, kes on kolme viimase õppeaasta jooksul kasutanud aktiivselt digitaalseid võimalusi.

Kõrgkoolide IKT arendusprojekte on kavas toetada poole miljoni euroga

25. okt

HITSA avas IT Akadeemia programmi raames 2017. aasta arendusprojektide taotlusvooru, mille eesmärk on tuua innovaatilisi lahendusi IKT õpetamisesse. Toetust saavad taotleda kõik Eesti kõrgkoolid, kokku on kavas arendusprojekte toetada poole miljoni euroga.

Meeril on üks väike robot …

20. okt

Edisoni haridusrobotite komplekte peaks meie koolides-lasteaedades olema juba sadakond. Seda statistikat, kui aktiivselt neid õppetöös kasutatakse, paraku veel ei peeta, aga kindel on, et iga uus tahab harjumist.

Programmeerimine vallutab nädalaks Eesti

14. okt

15.-23. oktoobril 2016 toimub üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. Nädala jooksul toimub ligi 150 tasuta programmeerimisüritust lastele, noortele ja täiskasvanutele pea igas maakonnas.

Vaata saadet! Digiõppe päeval saab kuulda asjade interneti võimalustest ja ohtudest

12. okt

Täna, 12. oktoobril kell 15.00 saavad kõik huvilised jälgida digiõppe päeva veebisaadet „Salasuhtlus veebis ehk mis on asjade internet“, kus Linnar Viik, Priit Vimberg, Erkki Leego ja Anto Veldre räägivad asjade interneti võimalustest ja ohtudest.

Salasuhtlus veebis ehk mis on asjade internet

07. okt

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) korraldab Täiskasvanud Õppija Nädala raames 12. oktoobril kell 15:00 veebisaate „Salasuhtlus veebis ehk mis on asjade internet“. Asjade interneti võimalustest ja ohtudest räägivad Linnar Viik, Priit Vimberg, Erkki Leego ja Anto Veldre.

ProgeTiigri tasuta õpitoad programmeerimisnädalal Code Week

07. okt

HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 15.-23. oktoobril ligi 100 ProgeTiigri õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitubasid korraldatakse üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week raames.

OTSEÜLEKANNE seminarilt Võrgustik Võrgutab

06. okt

Täna toimub selle õppeaasta esimesene Võrgustik Võrgutab seminar, kus fookuses on õpetaja professionaalne areng – kuidas seda targalt planeerida ja juhtida ning kuidas selleks üldse aega leida. Seminarilt saab jälgida ka otseülekannet!

Kandideeri Ustus Aguri doktoristipendiumile!

03. okt

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus koostöös Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduga (ITL) kuulutavad välja ITL-i Ustus Aguri stipendiumikonkursi doktoranditele. Stipendiumi suurus on 2000 eurot.

Kümme aastat e-õppe uudiskirja

03. okt

Ilmunud on värske HITSA e-õppe uudiskiri, millega tähistame kümne aasta möödumist esimese uudiskirja väljaandmisest. Seekord pöörame tähelepanu kutseharidusele – kuidas edeneb digipööre kutsehariduses ning milline on koolide senine kogemus.

Digitaalselt aktiivne kool

22. sept

Tehnoloogia on vallutamas pea kõiki eluvaldkondi ja puutumata ei jää ka haridus. Peamine küsimus on, kuidas tehnoloogia enda kasuks tööle panna. Nii oma töö- kui ka igapäevaelus, teadmiste omandamises ja jagamises kaasaarvatud. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga (HTM) püüab sellele kaasa aidata, et lasteaiad ja koolid leiaksid digimaailma sisenemisel tuge ning hariduses töötavate ja õppivate inimeste digipädevused vastaksid tänapäeva nõuetele ning tagaksid erinevates eluetappides pideva karjääri.

HITSA oktoobrikuu infokiri

19. sept

Ilmunud on HITSA oktoobrikuu infokiri. Kui soovid olla kursis HITSA järgneva kuu täienduskoolituste ning uudistega, liitu infokirja listiga Facebookis.

Targalt Internetis: nutikalt koolis ja veebis

19. sept

Õpilased ja õpetajaid on oodatud jagama oma kogemusi ning mõtteid internetikasutamise teemal Targalt Internetis projekti uuringus. Lisaks on väljas uued teavitusmaterjalid lastele, noortele, lapsevanematele ning tunnikava õpetajatele.

Kutsume õpetajaid ProgeTiigri toel lastele ja noortele õpitubasid korraldama

06. sept

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub õpetajaid programmeerimisnädalal Code Week ProgeTiiger programmi toel lastele ja noortele õpitubasid korraldama. Õpitubade ideekavandite esitamise tähtaeg on 19. september 2016.

Koolielus käsitletakse digiteemasid neljal teemaveerandil

05. sept

Eelmisel aastal tegi Koolielu algust ainekuudega, millega tõstis igal kuul fookusesse ühe aine või teemavaldkonna. Käesoleval 2016/17 õppeaastal oleme võtnud laiema lähenemise – teemaveerandid.

Tarkusepäeval algas IT Kolledžis kaugõppe vastuvõtt

02. sept

Tänasest kuni 7. septembrini toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis kaugõppe vastuvõtt õppekavadele IT süsteemide administreerimine ja IT süsteemide arendus. IT Kolledži kaugõpe sobib eelkõige töötavatele inimestele, kes soovivad omandada kvaliteetset IT kõrgharidust põhitöö kõrvalt. Kandideerimise eeldus on Eestis omandatud keskharidus või sellele tasemelt vastav välisriigi haridus.

Tarkusepäeval algab EENeti arvutijoonistuste võistlus „Ajarada“

31. aug

Juba 15. korda toimub EENeti arvutijoonistuste võistlus, mis tänavu on esmakordselt pühendatud ajalooteemadele. Võistlusele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, pilte saab esitada 1. septembrist kuni 18. novembrini 2016.

Digipädevused muutuvad kutsehariduses üha aktuaalsemaks

25. aug

Täna, 25. augustil toimub Tartu Kutsehariduskeskuses digitehnoloogia teemaline seminar „DigiMeister 2016: köieltants“. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud üritus toob esmakordselt kokku ligi 250 kutseõppe õpetajat ja koolijuhti, et arutleda digitehnoloogia arengutrendide ja rakendusvõimaluste üle kutsehariduses.

Code Week avab huvilistele ukse digitaalmaailma

23. aug

15.-23. oktoobril 2016 toimub juba neljas üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki, kel soov ja huvi edendada tehnoloogiaharidust ka Eestis, korraldama nädala raames programmeerimisalaseid üritusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrgul täitus 23. tegevusaasta

11. aug

11. augustil 1993. aastal asutati Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk (EENet), mis on praegu Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse struktuuriüksus.

Skype ja HITSA viivad Eesti noored mainekatesse välisülikoolidesse

12. juuli

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ja Skype Eesti valisid välja loodus- ja täppisteadusi õppivad noored, kes saavad 8000 euro suuruse stipendiumi magistriõpinguteks välisülikoolides. Tänavused stipendiaadid on Ksenia Niglas ja Ants Remm.

Eesti Infotehnoloogia Kolledži rektori kohusetäitjana asub tööle Peeter Lorents

11. juuli

Alates 11. juulist 2016 asub Eesti Infotehnoloogia Kolledži rektori kohusetäitjana tööle IT Kolledži kauaaegne külalisõppejõud, Estonian Business School`i professor Peeter Lorents.

HITSA ja LHV premeerivad parimaid IKT erialade lõputööde autoreid

06. juuli

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) on valinud koostöös LHV-ga välja parimad kõrgkoolide info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna lõputööd, mille autorid pälvivad LHV stipendiumi. Tänavused stipendiaadid on Tallinna Tehnikaülikooli värsked vilistlased Liisi Soots ja Viktor Reinok.

Suvekool toob Eestisse küberjulgeoleku ja IT-õiguse tipud

04. juuli

4.-8. juulil toimub Tallinnas rahvusvaheline küberjulgeoleku suvekool doktorantidele „Küberkriminalistika – tehnoloogia ja õigus“, mis toob Eestisse küberjulgeoleku ja IT-õiguse valdkonna eksperdid ja praktikud üle kogu maailma.

Sisseastumine IT Kolledžisse kestab kuni 7. juulini

01. juuli

Kuni 7. juulini toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledži sisseastumisavalduste vastuvõtt õppekavadele IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus, Infosüsteemide analüüs ja ingliskeelsele õppekavale Cyber Security Engineering (Küberturbe tehnoloogiad).

IT Kolledž ja SMIT sõlmisid koostöökokkuleppe

21. juuni

Täna allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus (SMIT) koostöökokkuleppe, mille peamine eesmärk on kaasata SMITi spetsialiste IT Kolledži õppetöösse.

Sihtasutused panid lasteaedade heaks jalad tööle

07. juuni

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud sportlikul võistlusel osalenud HITSA, Innove ja Archimedese töötajad kogusid ühe kuu jooksul kõndides, joostes ja rattaga sõites üle 18 000 kilomeetri. Võitjad kinkisid auhinnaks saadud targad elektroonilised ja robootilised seadmed enda poolt valitud lasteaedadele.

Haridusasutused võtavad õppijaid vastu uue sisseastumise infosüsteemiga

01. juuni

Juunis algab kõrgkoolides sisseastumisperiood, mida sel aastal viiakse läbi uuendatud sisseastumise infosüsteemi (SAIS) abil. Uut SAIS-i rakendab 19 Eesti haridusasutust ning selle kaudu esitatakse igal aastal ligikaudu 50 000 avaldust.

Eesti kõrgkoolid ja Huawei alustasid koostööd

20. mai

19. mail allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž, Tallinna Tehnikaülikool ning Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei vastastikuse mõistmise memorandumi, mis tähistab üliõpilastele suunatud õppeprogrammi „Seeds for the Future“ algust.

IT Kolledž tähistab 16. sünnipäeva

17. mai

17. mail 2016 saab Eesti Infotehnoloogia Kolledž 16-aastaseks. Läbi aastate säilinud traditsioonide kohaselt tähistatakse IT Kolledži sünnipäeva üheskoos – tudengid, õppejõud, töötajad, sõbrad, külalised – kohupiima-martsipanitordi söömise ja limonaadi joomisega.

HITSA juhatuse esimees Erki Urva jagab küberkaitsealasel tippkohtumisel Eesti kogemusi

13. mai

Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik Holland korraldas 12.-13. mail kõrgetasemelise kohtumise „Enabling partnerships for a digitally secure future for the EU”, mis tõi kokku küberturvalisuse eksperdid kogu Euroopast. Üritusel analüüsisid riigi ja erasektori esindajad digimaailma trende ning nendega kaasnevaid võimalusi ja küberturvalisuse riske. Erki Urva oma ettekandes „Cyber Security in Estonian Education“ andis ülevaate Eesti kogemustest.

HITSA koolitusel õpetatakse tõsiseid asju mängu kaudu

13. mai

„Kõige vahvamad olid Ozobotid,“ ütlesid mitu õpetajat HITSA ühe koolituspäeva lõpus muljeid vahetades. „Need robotid on nii nunnud!“ Sellel koolitusel õpitigi tundma tuliuusi ja tarku elektroonilisi ning robootilisi vidinaid.

Ootame tagasisidet HITSA IT-teenuste kohta!

11. mai

Kutsume osalema uuringus, mis käsitleb rahulolu HITSA IT-teenustega, ning andma tagasisidet IT-teenuste kasutamise ja toimimise kohta. Küsimustiku täitmine võtab aega kuni 10 minutit.

Põhikoolide digitaristu täiendamise toetusmeede

10. mai

Käesoleva aasta sügisel avaneb põhikoolide digitaristu toetusmeede. Meetme eesmärk on õpilaste ja õpetajate digipädevuste arendamise ning digikultuuri õppeprotsessi integreerimise toetamine, mida viiakse ellu õpetajatele õppetegevuse läbiviimiseks vajalike seadmete tagamise ja põhikoolide e-hindamisvõimekuse kasvatamise kaudu.

Arendusprojektid aitavad tõsta IKT-oskusi nii spordipedagoogide kui ka arhitektide väljaõppes

09. mai

HITSA toetab IT Akadeemia programmi raames Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 830 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskusi ka teistel erialadel. Taotlusvoorus oli suur huvi toetuse saamiseks projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel.

„HITSA väljakutse“ õhutab tervislikke eluviise   

29. apr

HITSA korraldab oma töötajatele juba teist aastat sportlikku võistlust „HITSA väljakutse jalgadel“ ja „HITSA väljakutse ratastel“, mille eesmärk on koguda ühe kuu jooksul võimalikult palju kilomeetreid. Sel aastal võtavad HITSA väljakutsest osa ka SA Innove ja Archimedese töötajad.

Avatud on ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoor haridusasutustele

25. apr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus avab taotlusvooru, kus on võimalik kõigil alus-, üld- ja kutseharidusasutustel taotleda toetust mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide ning 3D-printer KIT-ide soetamiseks.

Selgusid HITSA õpilastööde konkursi „Maailmariik Eesti“ võidutööd

25. apr

Nädalavahetusel toimunud HITSA tehnoloogiapäeval selgitati välja õpilastööde konkursi „Maailmariik Eesti“ võitjad. Finaalis osales mitusada õpilast, auhinnalisi kohti jagus pea igasse maakonda.

HITSA tehnoloogiapäeval saab innovatsiooni käega katsuda

16. apr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab 23. aprillil Kultuurikatlas tehnoloogiapäeva, kus lastele ja noortele esitletakse uudseid tehnoloogiaid, mida kohapeal ise järele proovida saab. Ürituse raames toimub ka HITSA õpilaskonkursi „Maailmariik Eesti“ finaal, kus selgitatakse välja võitjad. Tehnoloogiapäev on tasuta ja tegemist jätkub igas vanuses külastajale.

OTSEÜLEKANNE! Jätkub rahvusvaheline konverents „Fiiberoptiline haridustee“

15. apr

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab 14.-15. aprillil Kumus rahvusvahelise konverentsi „Fiiberoptiline haridustee“, kus uuritakse üheskoos Eesti ja välisriikide teadlaste ning praktikutega, kuidas on digiajastu muutnud õppimist ja õpetamist. Konverentsilt teeb otseülekande ka Postimees.


Ilmunud on e-Õppe Uudiskirja kevadnumber!

11. apr

Uudiskirjas räägime seekord õpilaste digipädevuste kujundamisest ja hindamisest ning õpetajate professionaalsest arengust digiajastul. Samuti uurime lähemalt koolide digitaristu ja selle kaasajastamise teemat. Esmakordselt võtab uudiskirjas sõna ka haridusminister!

Selgunud on konkursi "Maailmariik Eesti" finalistid

09. apr

Selgunud on HITSA õpilastööde konkursi „Maailmariik Eesti“ finalistid, kes 23. aprillil Tallinnas KultuuriKatlas toimuvas finaalis mõõtu võtavad ning kelle seast selgitatakse välja tänavused võitjad.

Algab ulatuslik koolide internetivõrkude uuendamine

06. apr

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal allkirjastas täna käskkirja, millega majandus- ja kommunikatsiooniministeerium toetab perioodil 2016–2020 Eesti üldhariduskoolide internetivõrkude renoveerimist ja rajamist ligikaudu 13 miljoni euroga.

IT Kolledž kutsub avalikule loengule “Tarkvaraarendus – teooria ja tegelik elu“

04. apr

Kolmapäeval, 6. aprillil kell 14.00 peavad IT Kolledži vilistlane, õppejõud, Net Group OÜ tarkvaraarhitekt Mait Poska ja Net Group OÜ arendusosakonna juht Sven Peekmann IT Kolledžis avaliku loengu teemal “Tarkvaraarendus – teooria ja tegelik elu“.

IT Akadeemia programmi raames plaanitakse enam koostööd ettevõtjatega  

22. märts

Märtsi alguses kinnitas IT Akadeemia juhtkomisjon programmi aastateks 2016-2020. Programmi fookus on jätkuvalt kahe ülikooli – Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli IKT-õppel, olulisema muudatusena pööratakse senisest enam rõhku ettevõtjate süsteemsele kaasamisele IKT õppekavade arendusse.

Skype University Hackathoni võitis keemia õppimist lihtsustav platvorm “3Ducation”

15. märts

Sel nädalavahetusel valmistasid tudengid Skype’i ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud hackathonil igapäevaprobleeme lahendavaid prototüüpe. Võitis hariduslik platvorm „3Ducation“, mis aitab liitreaalsust kasutades uudsel moel keemiat õpetada.

Selgunud on e-kursuse kvaliteedimärgi saajad

14. märts

2016. aastal esitati e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru 41 e-kursust, millest hindamiskomisjon tunnustas kvaliteedimärgiga 31 kursust. „Aasta e-kursus 2016“ nominendiks esitati viis e-kursust.

IT Kolledž kutsub avalikule loengule „Agiilse arenduse psühholoogia ja DNA“

11. märts

Esmaspäeval, 14. märtsil kell 14.00 peab IT Kolledži vilistlane, Helmes`e tarkvaraarendusjuht Meelis Lang IT Kolledžis avaliku loengu teemal "Agiilse arenduse psühholoogia ja DNA". Loengus käsitletakse reaalsete näidete varal agiilse arenduse erisuguseid väljakutseid, veidraid tõlgendusi ning erinevate tehnikate tagamaid ning kavatsusi. Huvilised on oodatud kuulama!

Skype University Hackathon kutsub huvilisi esitlusi vaatama

11. märts

Sel reedel, 11. märtsil algab Skype University Hackathon 2016, mille eesmärgiks on 2,5 päeva jooksul luua praktilisi IT-lahendusi erinevatele probleemidele, millega täna ühes või teises valdkonnas silmitsi seistakse. Kõik huvilised on oodatud esitlusi vaatama 13. märtsil kell 17.30 Eesti Infotehnoloogia Kolledžis (Raja 4C, Tallinn). Üritus on tasuta!

Vaata otseülekannet „Võrgustik Võrgutab“ seminarilt

10. märts

Täna toimub HITSA „Võrgustik võrgutab“ sarja järgmine seminar pealkirjaga "Kvaliteet pole veel muidugi mitte kõik, kuid ilma kvaliteedita poleks kõik midagi väärt". Seminar algab kl 10.00, kõik huvilised saavad seminari reaalajas jälgida üle veebi.